Як розкрутити ресторан, щоб гості бронювали столики на місяць вперед

  Ваше ім'я (*)

  Ваш телефон (*)

  Відкрили ресторан, але відвідувачів мало? Як зробити заклад відвідуваним і прибутковим? Вашому ресторану потрібна правильна реклама.

  Розглянемо ефективні способи просування бізнесу: які працюють, а на які не варто витрачати гроші. Дізнайтеся, як розкрутити ресторан і збільшити прибуток.

  Давайте довідаємося, як залучити гостей в ресторан та оцінимо ефективність реклами.

  Популярні способи розкрутки ресторану – банери, флаєри, візитки, картки постійних клієнтів, реклама на радіо та реклама в соцмережах. Як оцінити їх ефективність? Порахуйте, скільки ви витратили на рекламу і який дохід вона принесла.

  ФлаєриРесторан влаштував акцію: при замовленні кави – десерт в подарунок (наприклад, макарун). Бонус видається при пред’явленні листівки. Які витрати потрібні були? Дизайн та друк 2500 флаєрів (кольоровий двосторонній друк) – 930 грн. Зарплата промоутеру (до 20 годин) – 1000грн. Плюс собівартість десертів. Як порахувати, чи спрацювала акція?

  В ресторан прийшло 50 нових відвідувачів, які принесли закладу 15000 грн. Розуміючи, що можна заощадити на десерті, гості замовляли додаткові страви з меню. Тобто власнику закладу не тільки вдалося окупити витрати на акцію, а й заробити. Це тільки один із методів, як залучити людей в ресторан. Перевірте, чи буде він працювати у вашому випадку.

  Реклама на радіо. Рекламний ролик на радіо зажадає великих витрат, а спрогнозувати результат досить складно.
  Перед створенням ролика, проаналізуйте конкурентів. Виберіть відповідну радіостанцію, продумайте текст ролика. Реклама на радіо ефективна для великих мереж ресторанів.

  Як залучити клієнтів в ресторан: визначте цільову аудиторію. Вам необхідно чітко зрозуміти для кого ви працюєте. Наприклад, якщо поруч з кафе декілька офісів, то орієнтуйтеся на працівників бізнес-центрів: Додайте в меню бізнес-ланч. Краще кілька варіантів на вибір. Акції в денні години. Наприклад, знижка 10% на все меню з 12.00 до 14.00 теж добре працює. Розмістіть поряд зі входом штендер або помістіть інформацію у вітрині ресторану. 

  Як залучити відвідувачів в ресторан у вихідні дні? Запрошуйте гостей на дегустації, даруйте компліменти у вигляді легких закусок. Це завжди працює.

  Як правильно розкручувати ресторан: практичні поради. Багато підприємців влаштовують барвисте відкриття і витрачають на нього багато грошей. Це працює. Але якщо обмежитися тільки яскравою заявою про себе, поступово інтерес гостей до закладу згасне.

  Розкрутка ресторану: з чого почати. Перше, що потрібно врахувати – реклама вимагає суворого планування. Напишіть список ідей, які здаються вам цікавими (не менше 10). Перевірте, наскільки вони ефективні. Якщо ідеї вже використовувалися, то який був результат.
  Зробіть розрахунки. Якщо креативна реклама ресторану на першому етапі розкручування «з’їсть» бюджет на найближчі півроку, від неї краще відмовитися.
  Задіюйте кілька каналів просування і виберіть кращі. Будь-який рекламний інструмент необхідно тестувати. Наприклад, реклама в Instagram спрацює, якщо ваша основна аудиторія – молодь, яка активно його використовує. Для заможних клієнтів, які не витрачають час на подібні додатки, вона не спрацює.
  Передбачте в бюджеті резервний фонд. Він потрібен для розширення вдалої рекламної кампанії. А також для експериментів: цікаві рішення можуть спрацювати, а можуть і не принести належного результату.

  Як залучити нових гостей в ресторан. Вище ми розглянули кілька способів просування ресторанів і кафе після відкриття. Однак як бути, якщо гості відвідують ваш ресторан, але частина столиків завжди пустує? Хочете збільшити відвідуваність? Задійте перевірений маркетинговий інструмент – «сарафанне радіо».

  Способи розкрутки ресторану: «відрізняйся або помри». Фраза відомого маркетолога Джека Траута вже стала крилатою. І з нею важко не погодитися. Конкуренція серед ресторанів величезна. Як рекламувати ресторан, щоб вас запам’ятали і розповіли друзям?

  Зосередьтеся на деталях. Пам’ятайте, що кращу рекламу для ресторану роблять самі відвідувачі: буде це рекомендація одного або фото в Instagram.

  Оцініть «точки контакту». Тобто проаналізуйте, де і чому гість приймає важливе для власника закладу рішення – залишитися або піти до конкурентів.

  Складіть просту таблицю. У першій колонці вкажіть шлях гостя: вхід, стійка адміністратора, гардероб, столик, туалет і т. д. У другу внесіть точки контакту: ручки дверей, номерки, меню, сервірування, деталі інтер’єру. Вони повинні викликати позитивні емоції. Номерки в вигляді сталевих ложок, вінтажне дзеркало в туалеті – незвичайні деталі інтер’єру, які хочеться розглядати. Будь-яка цікава деталь може стати точкою контакту.

   

  Як організувати рекламу офісного корпоративу в ресторані

  Обслуговування банкетів і організація корпоративних заходів  – відмінний спосіб збільшити прибуток. Перш ніж запрошувати гостей, оцініть пропозиції конкурентів. Порівняйте вартість і асортимент послуг. 

  Запропонуйте знижку або бонус, яких немає у інших. Наприклад, пільгові умови при ранньому бронюванні залу.

  Щоб реклама фірмових корпоративів в ресторані була ефективною, проведіть її в кілька етапів. Якщо у вас є база постійних клієнтів, обов’язково надішліть їм інформаційний лист. Вкажіть вартість послуг і детально опишіть, що включає ваша пропозиція.

  Якщо заклад відкрито не так давно, задійте соціальні мережі. Додайте рекламу на сторінці і регулярно оновлюйте її. Співпрацюйте з майданчиками, які займаються оглядом ресторанів і кафе і складають рейтинги.

  Обов’язково додайте інформацію на сайт. Додайте помітний банер, клікнувши на який, користувач відразу перейде в потрібний розділ і побачить прайс-лист.

  Оригінальна піар-кампанія, що запам’ятовується, інтер’єр, незвичайна назва, акції та бонуси, вечори живої музики – всі ці види реклами працюють і допомагають зробити заклад відвідуваним. Вибирайте свій напрямок для просування ресторану, перевіряйте його в дії. І готуйтеся приймати нових відвідувачів.