Аналітики пророкують експансію реклами в соцмережі

Аналітики пророкують експансію реклами в соцмережі, які володіють даними про користувачів Соціальні мережі, в першу чергу Facebook і Twitter, щодня залучають мільйони користувачів, а розміщена на їх сайтах реклама все більше орієнтується на цільову аудиторію з урахуванням демографії, соціальних зв’язків, інтересів і звичок клієнтів.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Business Insider.

Варто відзначити, що в дослідженні аналізується поточний стан рекламного ринку соціальних мереж і його перспективи розвитку. Крім основних гравців (Facebook і Twitter) експерти розглядають Tumblr (як нову рекламну платформу), а також зростаючу роль мобільних засобів.

Як стало відомо, на тлі фрагментації медіасередовища соціальні мережі стають все більш привабливими для рекламодавців. Соцмережі мають колосальну базу даних про своїх користувачів. Згідно з даними на липень 2012 американці в середньому проводять в соціальних мережах 12 годин на місяць, а у віковій шкалі від 18 до 24 років – близько 20 годин.

Ця величезна аудиторія дає рекламодавцям унікальні можливості для просування своїх брендів.

Дослідники також відзначають, що компанії витрачають величезні кошти за можливість розповісти про свій продукт одночасно великій аудиторії, що не так просто в роздрібненому медіасередовищі.

Соцмережі роблять ставку на “гарантовану увагу” і відмовляються від традиційних рекламних банерів (подібні тим, які були на Facebook у правій стороні екрану). У моду увійшов термін так званої “рідної реклами” (native advertising), коли увага користувача залучається за допомогою контенту, який цікавить його особисто.

Аналітики дійшли висновку, що обсяг реклами в соціальних медіа різко збільшиться. Рекламний ринок в соціальних медіа з’явився зовсім недавно, і поки на нього припадає від 1% до 10% рекламного бюджету компаній. Але є всі підстави вважати, що ця частка різко збільшиться. Згідно з прогнозом BIA / Kelsey в 2017 році рекламний ринок в соціальних мережах досягне $ 11 млрд (у минулому році він склав $ 4,7 млрд).

Експерти також підкреслили, що широке використання мобільних засобів є потужним двигуном зростання рекламного ринку. За оцінками частка реклами, призначеної для мобільних засобів, в 2017 році складе $ 2,2 млрд, або 20%. Швидше за все, частка буде набагато вищою.

Вже зараз більше 50% користувачів Facebook і Twitter відкривають свої сторінки за допомогою мобільних пристроїв. Реклама на мобільних пристроях в першій половині 2012 р. склала 11% від усіх доходів Facebook. У IV кварталі минулого року ця частка досягла вже 23%. При цьому у Twitter прибуток від реклами на мобільних пристроях перевищив отриманий рекламний прибуток на настільних комп’ютерах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що український ринок інтернет-реклами за минулий рік зріс у півтора рази. 2013-05-24

Джерело: www.rup.com.ua