Ви часто думаєте про те, як збільшити кількість клієнтів в своєму бізнесі? Можу посперечатися, що це питання ви задаєте собі щодня!
Це правильно, тому що завдання будь-якого інтернет-підприємця – збільшити прибутковість свого бізнесу. Звичайно, можна підвищити вартість нової продукції, продаючи її вже існуючим клієнтам, але немає гарантій, що ця дія дасть вам потрібний результат. Другий варіант – вкласти більше грошей в рекламу. Але є ще один метод, ефективність якого перевірена роками і десятками відомих компаній.
Сьогодні я розповім вам, як можна значно збільшити кількість клієнтів, створивши якісний фірмовий стиль своєї організації.
Чим відрізняється бренд від фірмового стилю?
Багато підприємців припускаються великої помилки, прирівнюючи ці два поняття.
Бренд – це комплекс уявлень, асоціацій і емоцій, пов’язаних з вашою компанією. Розкручуючи свою фірму, ви, по суті, розкручуєте сам бренд.
Фірмовий стиль – це добірка візуальних засобів, інформаційних та графічних елементів, які роблять бренд впізнаваним.
Тобто, під цим поняттям маються на увазі інструменти, які забезпечують фірмі популярність. Фірмовий стиль дозволяє клієнтам відрізнити вашу організацію від конкурентів на ринку.
Коротка формула, по якій повинен йти кожен підприємець:
Впізнаваність = Успіх
Наприклад, ефективність роботи і прибутковість інтернет-магазину безпосередньо залежить від його популярності. Фірмовий стиль забезпечує популярність магазину при правильній розкрутці.
Кожен рекламний інструмент виконує свої функції. Це стосується і фірмового стилю. При його складанні всі сили спрямовуються на створення унікальної візуальної або інформаційної продукції, яка зробить компанію не тільки впізнаваною, але і такою, що запам’ятовується.
Візьмемо популярні відомі фірми як приклади:
Apple
Ринок мобільних пристроїв сьогодні буквально переповнений. Існують тисячі моделей смартфонів, але саме iPhone від компанії Apple є найпопулярнішим і затребуваним девайсом в усьому світі. Звичайно, це дозволяє компанії завищувати вартість своєї продукції.
Про що ви думаєте в першу чергу, побачивши двомірне зображення надкушеного яблука? Звичайно, про фірму Apple!
Саме такого ефекту вам потрібно домогтися, розробляючи власний фірмовий стиль.
Nike
Один з кращих прикладів. Логотип фірми має своєї назва – «Swoosh», що в дослівному перекладі означає «пролітає зі свистом». У 1971 році знак був куплений у молодої студентки Каролін Девідсон … Увага! За 30 доларів. Сьогодні в світі навряд чи знайдеться людина, яка жодного разу не зустрічав це зображення.
Такий приклад говорить про те, що простота – один з найважливіших аспектів створення якісного фірмового стилю. Люди не хочуть запам’ятовувати складні зображення або довгі назви компаній.
Свого часу Марк Цукерберг навіть не підозрював, що його скромна ідея перетворитися в одну з провідних компаній в світі. Зверніть увагу на компоненти фірмового стилю соціальної мережі. Сам логотип сайту, іконка «Мені подобається» і навіть колірна гамма нагадує багатьом користувачам інтернету саме про Facebook.
Основні функції фірмового стилю
– Ідентифікація бренду;
Впізнаваність компанії будується саме за рахунок формування якісного фірмового стилю.
– Довіра;
Сучасні споживачі частіше звертають увагу на компанії, які мають власний розвинений бренд. У приклад можна привести один з найпопулярніших інтернет-магазинів в Україні – Rozetka.
Важливо розуміти, що фірмовий стиль також може впливати на співробітників компанії. Якщо ви введете в ужиток кілька простих фірмових предметів (блокноти, ручки, візитки і т.д.), у співробітників з’явиться бажання «вболівати» за свою організацію.
4 основні елементи фірмового стилю
1. Товарний знак
Товарний знак – це фірмове позначення, яке допомагає відрізняти товари / послуги / продукти одного підприємства від таких же товарів / послуг / продуктів конкурентів. Воно повинно бути офіційно зареєстровано в установленому порядку на юридичному рівні. Товарний знак може бути словесним, образотворчим, комбінованим і т.д.
2. Логотип
Досить часто логотип плутають з емблемою фірми. Потрібно розуміти, що логотип – це оригінальне зображення словесної написи скороченого або ж повної назви фірми. Іншими словами – це слово або словосполучення, написане в індивідуальному стилі фірмовим шрифтом.
3. Фірмовий блок
Це поєднання товарного знака та повного найменування підприємства (+ логотип). У нашому випадку сам логотип виступає фірмовим блоком. У приклад можна привести компанію Adidas:
Ця ж фірма часто використовує автономно логотип – три смужки, і товарний знак – окремий напис.
4. Гасло
Це якась фраза, яка передає клієнтам головну мету вашої компанії. Крім того, це може бути оригінальний девіз підприємства. Наше гасло звучить як «Перше в СНД співтовариство інтернет-підприємців».
Під час складання гасла або девізу, дуже важливо врахувати своє позиціонування на ринку.
Досить часто компанії використовують якісь мотиваційні фрази в якості гасла і застосовують їх в тих же фірмових блоках. Ось так, наприклад, як це робить компанія Nike: Just do it
Останній етап в створенні фірмового стилю
Не поспішайте відразу застосовувати всі елементи, коли закінчите проект. Останній крок – оцінка готової роботи по 4-м основним критеріям:
1. Виразність. Уважно вивчіть всі графічні елементи сформованого стилю. Емблема, логотип і фірмовий блок повинні повністю відповідати вашій компанії, і, в той же час, кардинально відрізнятися від конкурентів.
2. Універсальність. Всі частини фірмового стилю повинні ідеально вписуватися в сучасні носії реклами. Наприклад, якісна емблема добре виглядає і в банері на сайті, і в колонці популярного журналу.
3. Гнучкість. Цілком можливо, що в подальшому вам доведеться переробити деякі елементи. Простежте, щоб внесення змін не вплинуло на основне смислове навантаження.
4. Адекватність. Визначає, наскільки фірмовий стиль відповідає вашій компанії і характеризує її перед клієнтами.
Висновок: Впізнаваність і запам’ятовуваність компанії практично гарантують їй успіх на ринку. Застосуйте ці чотири елементарних методи формування свого фірмового стилю, і результат не змусить себе чекати.
Замовити розробку фірмового стилю/дизайну можна за тел. (098) 324-93-07, (093) 294-09-36