Іміджева реклама. Чому реклама не працює?

Для того щоб зрозуміти, чому іміджева реклама не працює або працює погано в магазині одягу, поясню на конкретних прикладах.
Потрібно розуміти, що іміджеву рекламу прорахувати неможливо.
Коли підприємці платять гроші за білборд, вішають торгову назву або марку – в результаті просто висить назва магазину і все.

Зараз на ринку одягу кількість конкурентів постійно збільшується. Бачачи величезну кількість магазинів так і виникає бажання відкрити свій. Тим більше, націнка 100% або більше.

По суті, нікого не здивуєш просто наявністю асортименту, простою вивіскою і простою знижкою – це вже «приїлося».

  • Якщо ви не даєте причину прийти і купити ПРЯМО ЗАРАЗ, то ніхто не купить ваш товар.

Люди не сидять і не мріють про ваш товар і похід в ваш магазин. У них зовсім інші проблеми. На роботі, вдома, в сім’ї. І навіть якщо новий одяг, в принципі, потрібна, то це не крайня необхідність побігти саме до вас, побачивши вашу торгову марку.

Те ж саме з акцією, в вищевказаному прикладі. Якщо акцію продовжили на місяць, то ще є час подумати і прийти потім.
І як правило, люди не приходять.

Якщо ви не даєте причину вашому потенційному покупцеві прийти в ваш магазин і купити прямо зараз – він не купить ніколи! Або купить, але не у вас.
Якщо ви вже працювали з рекламними агентствами (і мали необережність витратити гроші на іміджеву рекламу) то просто розповім вам в двох словах, за що ви заплатили.
За дизайн та розміщення!
Ви замовляли красиву рекламу, яка вам сподобалася. Ви купили рекламні місця, площі, ефірний час, друк поліграфії. Ви отримали безкоштовний дизайн, який, по суті, є шаблонним, і нічого нового в ньому немає (назва товару, назва магазину, номер телефону та адресу).
Але ось, що ви повинні розуміти … 

  • Красива реклама – не продає!

В якому випадку реклама буде працювати на 100% і приводити вам клієнтів?
Перш ніж перейти до створення реклами, написання, наповненню, оформлення, ви повинні розуміти – в якому разі реклама спрацює, а коли вона може просто «пролетіти», як фанера над Парижем. Навіть найвидатніша.

  • Щоб реклама спрацювала, повинні співпасти одночасно 3 моменти:
    Правильному ринку – в правильному місці – правильне повідомлення.

1. Ви повинні для себе чітко розуміти: хто ваш потенційний покупець. Чим більше «розмитий» у вас ринок, тим гірше буде працювати реклама. Ви повинні розуміти, КОМУ ви продаєте.
2. Як до нього достукатися, яким способом ви будете доносити до покупця ту інформацію, яку хочете донести. Як це зробити найбільш швидко і ефективно.
3. Чим «зачепити» вашу аудиторію. Чому ваша цільова аудиторія повинна відреагувати на ваше послання.

Навіщо це потрібно розуміти?

     Перший приклад.
Ви продаєте жіночу білизну, знаєте і розумієте свій цільовий ринок – це жінки від 30 до 40 років або від 22 до 30. У вас є класне пропозицію – таке, від якого дуже складно відмовитися. І, дійсно, люди б купили, але ви надрукували цю рекламу в газеті для пенсіонерів.
Чи не тим способом донесли людям інформацію.
     Другий приклад.
Ви продаєте ділові чоловічі костюми. Ви подумали, що костюми потрібні всім і створили пропонував. Вибрали розміщення реклами на листівках, роздаючи в біля ринку. Але ваша ЦА – люди зайняті і вони не ходять на ринок.
Роздавши навіть 10 000 листівок з рекламою ваших костюмів, ваша цільова аудиторія так і не дізнається про них, тому що ви розповіли про пропозицію не тому ринку.
      Третій приклад.
Ви продаєте весільні сукні, ваша цільова аудиторія – молодь. Ви вирішили розмістити рекламу біля РАГСу. Але реклама така, що немає причини звернутися саме до вас, тому що ще десяток конкурентів повісили своє оголошення.

  • У правильному місці неправильна реклама працює погано.

 

з повагою, менеджер Катерина

ТзОВ “Компанія Арбалет

джерело