Поліграфія та способи друку

Офсетний друк

Офсетним способом друкується основна маса поліграфічної продукції – від візиток до глянцевих журналів. Офсетний друк відрізняється низькою собівартістю готових виробів і найбільш вигідний при великих тиражах – від 500 аркушів формату А3. Ще один плюс офсету – це якість (найбільш точна передача кольору, глибина півтонів і точність виконання дрібних деталей).
Принцип офсетного друку полягає в переносі зображення з друкарської форми на папір через проміжний офсетний циліндр. Друкують в основному на папері (щільністю від 45г / м до 350г / м), картоні, рідше на пластику. Друк здійснюється рідкими фарбами.

 

Цифровий друк

Цифровий друк – застосовується для виробництва маленьких тиражів друкованої продукції (від 1 шт.). За максимально короткі терміни – від 1 дня. Цифровий друк здійснюється на, так званому, цифровому обладнанні, яке в своїй роботі використовує принцип електрографічного друку. Методом цифрового друку можна друкувати на папері, картоні (до 350г/м), деяких плівках, пластиках, деяких видах дизайнерських картонів. “Цифрою”, в основному, друкують візитки, календарики, папки, блокноти, буклети, флаєра та іншу продукцію невеликими тиражами (до 500 А3).

 

Трафаретний друк (шовкографія)

Трафаретний друк дозволяє широко використовувати різні спецефекти – гліттер (блискітки), об’ємний друк, імітацію оксамиту або гуми. Шовкографія, вона ж трафаретний друк, вона ж шовкотрафарет – це друкарський процес, який заснований на продавлюванні фарби на папір (картон, пластик, тканини тощо) через спеціальне сито (трафарет). Сфера застосування шовкографії дуже обширна – від маленьких стікерів і візиток до величезних плакатів 3-5м.


Широкоформатний друк

Широкоформатний друк – застосовується для виробництва зовнішньої і інтер’єрної реклами, ширина друку може досягати десятки метрів, в машинах використовується принцип струменевого друку. Матеріал, який використовується для друку – папір, банерна тканина, сітка, оракал, художній холст.


Тамподрук

Це спосіб друку при якому фарба передається з фотополімерної форми на тампон, а з тампона на поверхню предмета, який задруковується. Основна сфера застосування – виготовлення сувенірної продукції. За допомогою тамподруку зображення може наноситися на ручки, запальнички, брелоки, попільнички, іграшки і навіть мишки.