У Львові заборонили вивіски із зображенням алкоголю

Виконавчий комітет Львівської міськради у п’ятницю (17/05/2013) заборонив використання в місті вивісок із зображеннями алкогольної продукції та написами “алкоголь”. Заборона почне діяти з 21 травня і торкнеться зовнішньої та внутрішньої реклами торгових точок, вітрин або вікон стаціонарних об’єктів торгівлі, яка містить зображення алкогольних і слабоалкогольних напоїв, а також зазначені написи.
Ініціатором цієї заборони, як і інших подібних ідей, виступив мер Львова Андрій Садовий. Наприклад, три роки тому пан Садовий запропонував запровадити у місті обмеження на продаж алкогольних напоїв з 22.00 до 10.00. У результаті істотно знизився рівень молодіжної злочинності, а також удвічі зменшилася кількість алкогольних отруєнь серед підлітків. У лютому 2013 року Андрій Садовий оголосив про старт загальнонаціональної кампанії з метою зупинити індустрію слабоалкогольних напоїв. “Необхідно активно пропагувати шкоду алкогольних і слабоалкогольних напоїв, особливо серед підлітків. Рішення виконкому міськради блокує вплив пропаганди алкоголю на молодь”, – прокоментував “Комерсанту” свою нову ініціативу Андрій Садовий.
Підприємці міста підтримують ідею пропаганди здорового способу життя, але виступають проти заборонних заходів. “Підприємець на законній підставі отримав торговий бренд і займається бізнесом. Тепер йому необхідно шукати іншу назву для своєї торгової точки. Думаю, слід вивчити документи і прийти до єдиної угоди, інакше бізнесмени пред’являть претензії міськраді”, – підкреслив президент Асоціації роботодавців Львівської області Зеновій Бермес . Його підтримав директор ТОВ “Шувар-продукт” Василь Марочканіч: “Я поки не готовий коментувати рішення міської влади, оскільки ще не бачив його. Але ясно одне: заборона мало що дає”.
Джерело: www.rup.com.ua