Весільна поліграфія

Сьогодні будемо говорити з вами про весільні запрошення та різну поліграфію, яка знадобиться вам на весіллі. Так-так, одними запрошеннями ваш бюджет не обмежиться, тому цей пункт необхідно перейменувати в «весільна поліграфія».

До пошуків поліграфічної компанії чи агенції слід приступати заздалегідь, щоб як тільки у вас визначаться дата і місце проведення, ви могли тут же почати розробляти ваш весільний дизайн. А це займає в залежності від складності проекту від двох тижнів до трьох місяців. Але це теж ще не все, краще приходити до розробленої концепції свята, колірним рішенням або хоча б баченням, в якому стилі у вас буде весілля. Щоб дизайном поліграфії всі ідеї підкреслити і передати вашим гостям. Про важливість весільних запрошень розповідати буде зайвим, тому зараз ми переходимо до опису конкретних позицій.

Save the Date

Як тільки ви визначилися з датою і зі списком гостей, повідомте їм про ваше весілля, щоб вони могли підлаштувати свої відпустки, справи, на ці вихідні були в місті, не виїхали, або навпаки прилетіли з далеких міст і країн. Особливо якщо ви плануєте весілля влітку, повідомити гостей слід якомога заздалегідь. В Америці прийнято це робити чи не за рік, у нас же максимум вийде за півроку. Зробити це можна за телефоном, поштою, в соц.мережахх або в нашому випадку – за допомогою листівки Save the Date.

Така листівка розсилається гостям з проханням забронювати дату під ваше весілля, а всі деталі озвучуються вже в офіційному запрошенні. Дизайн Save the Date може бути, як в загальній стилістиці, так і в зовсім інший, якщо до розробки весільного дизайну ще багато місяців. Часто листівки роблять жартівливими, креативними, з фотографіями нареченого і нареченої, календарями або іншими незвичайними способами показати дату весілля.

Запрошення
Коли макет затверджений, все йде до друку, а після виготовлення всіх деталей відбувається ще й збірка. Ця частина етапу, в залежності від складності процесу, триває ще тиждень-два. В результаті вам необхідно розрахувати все так, щоб гості отримали готові запрошення за місяць до весілля. А оскільки відразу зустрітися з усіма не вийде, додавайте ще два тижні.

Комплект для кожного гостя складається з трьох позицій: конверт, листівка і іменний вкладиш з текстом. Навіть якщо ви не відправляєте запрошення поштою, конверт вам знадобиться. З одного боку, так прийнято, з іншого боку, ви можете написати на ньому ім’я гостя, що полегшить пошук, і він же допоможе вам не розгубити основні і додаткові частини запрошення. До того ж конверт можна дуже красиво оформити, і представити його як вашу родзинку.
Сама листівка може бути зроблена в безлічі друкованих технік – від цифрового друку, конгреву і термографії до ручного розпису та вирізки, виконана з різноманітних матеріалів – папір, пластик, дерево, і з використанням різної фурнітури – стрічки, підвіски, музичні модулі і т.д . Якщо ж ви хочете якийсь незвичайний і креативний запрошення – на повітряній кульці, на скляному свічнику або в скриньці з секретом – вам теж сюди.
Крім тексту з ім’ям, який після складання стає єдиним цілим з запрошувальній листівкою, в комплект можуть вкладати листочки з додатковою інформацією: карта проїзду до локації, інструкція по трансферу, особливості проведення частини свята і т.д. Текст самого запрошення роблять якомога лаконічніше і красивіше, а всі уточнення і подробиці друкують окремо.

Картки
Це банкетні картки з іменами гостей, картки з номерками на стіл і план розсадження гостей, який може бути єдиним листом великого формату, або складатися з окремих карток по столах. План розсадження і номерки на столи можуть бути як традиційно надрукованими, так і виконані креативно з використанням будь-якого декору. У цьому випадку ваші флористи-декоратори тісно співпрацюють зі студією поліграфії і вже виходячи з вашої концепції оформлення кажуть, що необхідно зробити.

Перераховані вище пункти бувають в обов’язковому порядку на всіх весіллях, а далі йде перелік додаткової поліграфії, яка виготовляється за бажанням:

Меню – персональні для кожного гостя або кілька на стіл. Для ознайомлення зі стравами і вибору індивідуального гарячого.

Підписи – картки з назвами (справжніми і жартівливими) солодощів на Кенді-барі і напоями/коктейлями.

Побажання – картка зі зверненням молодих до гостей, сервірують на столі, або дарується разом з компліментом.
Програма – може бути програмою всього вечора з часом головних подій, програмою церемонії з її описом, якщо це нетрадиційна або іноземна весілля і т.д.

Таблички – різні покажчики для навігації по території, таблички з назвами активностей, зон і т.д. Можуть бути як надрукованими, так і виконані в декорі.
Сертификаты – записки, фанты, письма и другой реквизит для конкурсов.

Коробочки – для подарунків, збору конвертів, шматочків короваю і т.д. виготовляються також студіями поліграфії.

Плакати, банери і інше – до зони відповідальності поліграфістів можна віднести все, що необхідно надрукувати. Кількість пунктів у вашому списку буде залежати від концепції і програми весілля.