Що особливого може являти собою маленький шматочок картону? Нічого.
Але візитка, а мова саме про неї, в сучасному діловому світі стала повноправним учасником ринкових і партнерських відносин. Саме вона покликана допомогти своєму власникові донести до клієнтів і партнерів важливу ділову інформацію. На візитці може бути вказано не тільки місце розташування фірми, а й контактні телефони, посаду власника.
Для того, щоб підкреслити висоту положення директора фірми, можна дещо змінити зовнішній вигляд візитної картки. Але не варто вибиватися із загального стилю компанії і особливостей друку.
Візитна картка – лице власника. Якщо ви хочете, щоб вас і вашу фірму сприймали всерйоз, то подбайте про зовнішній вигляд своїх візиток до того, як зберетеся їх вручати клієнтам або партнерам. Важливо враховувати якість матеріалу, з якого зроблена візитна картка. Не останнє місце в характеристиці займають і принципи, що лежать в основі виробництва візиток.
Фірми, професійно виготовляють візитні картки, чітко дотримуються загальноприйнятих правил: розмір виробу встановлений стандартами якості, основа картки повинна бути непрозорою, якість друку має говорити сам за себе.
Типи візиток
Корпоративна: представницька, іменна. Містить логотип компанії, контактну інформацію, (поштові юридичну/фактичну адреси, телефони/факс, e-mail, адреса сайту компанії). Іменні містять ПІБ (відповідно до норм прийнятих в компанії) і посаду.
Особиста: ПІБ, найчастіше ім’я та прізвище (іноді просто ім’я), контактна інформація. Різновидом особистої візитки – є сімейна візитка. До таких візиток не пред’являється жорстких вимог. На візитних картках дружин проставляється лише ім’я та прізвище, сімейний статус не вказується. Візитні картки, на яких вказано одночасно ім’я та прізвище чоловіка і дружини розсилаються або завозяться головним образам дамам.
Промо-візитка: логотип, адреса (часто з картою), рекламний текст, телефон і ім’я контактної особи. Часто використовуються нестандартні носії: пластик, СD-диск, з записом рекламних матеріалів, презентацій, флеш- і відеороликів, портфоліо та ін.
Найбільш відомий метод, який найчастіше й застосовується при виготовленні візитних карток – офсет. Візитки, зроблені за такою технологією, довго служать, дозволяють використовувати будь-які відтінки. Графічні зображення на таких картках виходять найбільш чіткими і закінченими, а підсумкова продукція захищає руки власника від попадання фарби на шкіру. Офсетні візитки є бюджетним варіантом у порівнянні з іншими способами їх виготовлення, але мінімальну кількість, яку ви зможете замовити 1000 екземплярів одного макету. Директора і їх заступники по достоїнству оцінять візитки, виготовлені саме цим способом.
Компанії, які не бажають друкувати візитки великими тиражами, можуть вибрати для себе метод цифрового друку. На відміну від офсету, такі вироби з легкістю можна замовити у малому обсязі, від 100 шт. Якісний цифровий друк мало чим відрізняється від дорогого офсету. Зате не так затратно буде виготовити нову партію візиток, якщо у вас зміняться дані.
Останній, найбільш оригінальний метод виготовлення візитних карток – шовкографічний. Суть цього процесу полягає у використанні дизайнерсього картону та спеціального станку з сіткою (формою), крізь яку проходить готова фарба. Після підняття сітки, на візитній картці продруковуються лише потрібні елементи одного кольору. Нерідко разом з друком застосовують і тиснення (сліпе, конгревне або золотом). Витиснені золотом літери, елегантно виділяються на тлі темного паперу (наприклад Plike). Але такі візитні картки вимагають особливого поводження. Неприпустиме їх зберігання поза спеціальними футлярами. Недотримання цього правила загрожує втратою чіткості зображень або повним стиранням інформації.
Якщо ви вирішили замовити візитні картки, визначтеся, перш за все, зі способом їх виготовлення. Зіставте свої фінанси і вимоги до візиток. Якісна, неординарна візитка допоможе представити себе і свою фірму з найбільш вигідної позиції.