Вивіски

Вивіска оформлена оригінально і красиво здатна не тільки повідомити про режим роботи і послуги, які пропонує ваша фірма, але і виділить назву або логотип фірми (наприклад за допомогою об’ємних елементів). Особливо це актуально у великих містах, де на вулицях дуже багато різноманітної зовнішньої реклами.

Вивіска – це об’ємна або плоска конструкція, яка зазвичай розміщується на фасаді будівлі поруч зі входом і несе інформацію про організацію або підприємстві, що знаходиться всередині.

Виробництво вивісок у Львові
Вивіска є візитною карткою підприємства, вона допомагає перехожим зрозуміти, що знаходиться всередині будівлі, не заходячи всередину. Якісно виконана вивіска дозволяє представити компанію у вигідному світлі своїм потенційним клієнтам і партнерам ще до того, як вони увійдуть всередину магазину або офісу.

Сучасна вивіска повинна виконувати дві основні функції: надавати інформацію про підприємство і одночасно рекламувати його. Вивіска, розміщена на зовнішній поверхні будинку, є зовнішньою рекламою та в першу чергу виконує іміджеву функцію. Як засіб зовнішньої реклами, вивіска повинна містити в собі такі елементи фірмового стилю компанії, як корпоративні кольори, емблеми, логотипи, відповідні шрифти і т.д.

Дизайн і конструкція вивісок можуть бути найрізноманітнішими. Вивіски бувають світлові та несвітлові, об’ємні і плоскі, настінні і консольні, дахові та окремо розташовані.

Ми займаємося виробництвом і монтажем будь-яких видів вивісок:
    –
Вивіска несвітлова.
    –
Вивіска світлова.
    –
Світловий короб (лайтбокс).
    –
Вивіска торцева двостороння (панель-кронштейн).
    –
Об’ємні букви.

     

Закон України “Про рекламу”
Згідно п. 12 Порядку провадження торговельної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р № 833 в редакції від 20.11.2009 р, на фасаді торговельного об’єкта повинна розміщуватися вивіска, яка містить інформацію про найменування суб’єкта господарювання. Біля входу на видному місці повинна розміщуватися табличка, яка інформує про режим роботи підприємства.

При цьому в п. 6 статті 9 Закону України “Про рекламу” в редакції від 01.01.2011 р зазначено, що вивіски і таблички не є рекламою, якщо задовольняють такі вимоги:

а) якщо вивіска чи табличка містять інформацію:
   –
про зареєстроване найменування особи (підприємства або підприємця);
   –
про знаки для товарів і послуг, що належать цій особі;
   –
про види діяльності особи (в разі, якщо така інформація не випливає із зареєстрованого найменування особи);
   –
про час роботи.

б) якщо вивіска чи табличка розміщуються:
   –
на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення;
   –
на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, на якому знаходиться власне чи надане у користування особи приміщення;
   –
біля входу в таке приміщення.

Відповідно до вищесказаного виходить, що раз вивіски і таблички не є рекламою взагалі, значить, вважатися зовнішньою рекламою в разі їх розміщення на зовнішній поверхні будинку не можуть тим більше. Отже, необхідність отримувати дозвіл на розміщення вивіски чи таблички зовні будівлі як об’єкта зовнішньої реклами автоматично відпадає.

Якщо ж вивіска чи табличка містять будь-яку іншу інформацію понад вказану в законі (наприклад, контактний телефон компанії, адреса сайту в інтернеті, інформацію рекламного характеру, інформацію про вироблені товари і послуги, заклики до придбання товарів і послуг), вона може бути визнана рекламою. Це, в свою чергу, може стати причиною штрафних санкцій з боку контролюючих органів, таких як штрафи за незаконне розміщення реклами та демонтаж рекламних конструкцій. Тому при проектуванні вивісок радимо дотримуватися чинного законодавства України, щоб уникнути непередбачених ситуацій.