Сьогодні ми поговоримо про найголовніші пункти залучення клієнтів, а іншими словами, як правильно розрекламувати магазин.
Не будемо приховувати, що найпоширенішим методом реклами для магазину є народний голос, метод ОБС 🙂 (одна баба сказала або так зване “сарафанне радіо»), але як зрозуміло з самого початку він працювати не буде по дуже простій причині, ПРО ВАС НІХТО НЕ ЗНАЄ.
Плюс цього методу — він безкоштовний. Але є суттєвий мінус – Ви ніяк не можете вплинули ані на кількість, ані на якість розповсюджуваної інформації. Ваші клієнти не завжди будуть Вас рекомендувати, так всім і не догодиш. Тому Ви не можете вплинути на те, що про ваш магазин будуть говорити і яку інформацію переказувати.
Як же зробити так щоб збільшити потік потенційних клієнтів в магазин, а так само отримати їх лояльність. Адже ніхто не буде радити те, що не сподобалося або викликало звичайну посередність.
Тому у нас 2 завдання:
1. Залучити в магазин потенційного покупця (в цьому нам якраз і допоможе реклама);
2. Залишити про себе тільки найкращі спогади (акції та інші приємності).
Так як же рекламувати новий магазин? Будь-який бізнес, пов’язаний з взуттям або одягом, у всі часи буде актуальним. Всі хочуть виглядати модно та сучасно, і попит на ці товари є завжди. Проте, не можна забувати про досить високу конкуренцію в цій сфері продажів. Саме тому вам знадобляться різноманітні рекламні техніки для залучення нових клієнтів і отримання постійного прибутку.
Взагалі реклама завжди стимулює попит. З метою збільшення зростання продажів слід попередньо розробити і постійно застосовувати різноманітні рекламні кампанії.
Секрети магазинної реклами
Назва
Називайте магазин правильно. Назва має вказувати на товар, який продається в даній торговій точці. Індивідуальна, іміджева назва більш виграшна. Наприклад, назва «Шафа», «Піжон», «Обнова» краще, ніж «Одяг та взуття. Магазин №16». Індивідуальність магазину проектується на індивідуальність покупців. Вони це люблять.
Вивіска
Якщо магазин виходить фасадом на жваву транспортну вулицю, то не варто шкодувати грошей на вивіску. Вона повинна бути не тільки яскравою, але і цікавою. Якщо магазин знаходиться в провулку, то велика вивіска тут недоречна. Тут варто приділити більше уваги оформленню вітрин і вікон, але не забувайте про вказівник з головної вулиці, так званий штендер або “спотикач”, який буде вказувати напрямок до вашого магазину та невеликій опис товарів, які покупець зможе придбати в Вас.
Зовнішня реклама
До цієї категорії потрапляють білборди і розтяжки, які слід розміщувати на найбільш жвавих вулицях Вашого міста. Кількість щитів повинно бути не менше 2-х. Людина, яка буде періодично проходити повз вашої реклами, вже на підсвідомому рівні стане клієнтом магазину.
Мінуси: вартість білборда відносно дорога, тому, якщо у Вас не мережа, є більш економні та дієві засоби інформації для майбутніх клієнтів про Вас.
Акції
Магазин повинен бути «живим»! Постійно проводьте в ньому акції, лотереї. Наприклад: взуття, як і будь-який інший товар, особливо привертає до себе увагу в сезон розпродажів, оскільки покупці бачать можливість вигідно поповнити власну взуттєву шафу. Навіть якщо у вас невеликий магазинчик, це не означає, що промоушен виключно для супер- або гіпермаркетів. Акції говорять про те, що ви проявляєте знаки уваги до своїх покупців. Вони це теж люблять і цінують. Відмінним ходом для магазину одягу стане сезонна акція, приурочена до якоїсь події – наприклад, для магазину дитячого одягу це може бути День знань.
Ви можете об’єднати свої зусилля з іншими магазинами (галантереї або одягу). Вони не є Вашими конкурентами, але ваш товар може доповнювати їх і навпаки. Спільні дисконтні картки, купони, тощо. Ви будете “ділитись” своїми покупцями з ними, а вони з вами.
Поруч з вашим магазином є перукарня, салон квітів, невелике кафе. Домовтеся з їх власниками про рекламу по обміну. Ви розміщуєте їх інформацію (візитки, невеликі буклети) у себе, а вони так само рекламують Вашу точку в своїх торгових залах. Зверніть увагу на такі заклади, де клієнт має очікувати (перукарня, салон краси). Людина нікуди не поспішає, розслаблена, має час роздивитись ваші рекламні буклети і, якщо ви його зацікавили – одразу завітати.
Різноманітні акції мають проводитись постійно. Одна закінчується — інша починається. Тоді навіть постійному покупцю буде цікаво заходити до вас регулярно і щось підбирати, міряти та купляти, навіть якщо він не планував робити покупки зараз.
Фірмові пакети
Пакети з назвою і логотипом вашого магазину мають бути обов’язково, якщо ви дбаєте про зручність своїх клієнтів та імідж магазину.
Крім того, що покупцю буде зручно нести свою покупку в гарному фірмовому пакеті, він ще й мимоволі вас прорекламує.
Фасад
Поруч з вашим магазином стоять кілька білбордів розміром 6х3 метри. Але, по-перше, оренда цих рекламоносіїв коштує дуже дорого. А, по-друге, вони всі зайняті чужою рекламою на тривалий термін. Якщо Ви вважаєте недоречним витрачати купу грошей, у Вас є дуже гарний ресурс — це вітрина, вікна та карнизи. Ви можете оформити їх плакатами з анонсом нової колекції або з рекламою акційного розпродажу.
Вітрина має викликати імпульсне бажання зайти до вас та ознайомитись з пропозиціями, а далі вже робота продавців — зацікавити покупця…
Але пам’ятайте – невиконані обіцянки не додадуть вам іміджу і не збільшать потім покупців. Наприклад, вказувати, що у вас розпродаж -80%, а товару по акції вже немає. Цим методом дуже часто користуються наші магазини, але якщо покупець побачить, що ваша акція неправдива — він сам залишиться незадоволений та ще й розкаже цю інформацію колу друзів. А негатив в суспільстві розповсюджується значно швидше, ніж позитивні новини.
По цій темі ми обов’язково підготуємо статтю. Слідкуйте за анонсами на нашій сторінці.
Штендер
Поставте переносний штендер (спотикач) на тротуарі поруч з магазином. Звичайно, люди не повинні об нього спотикатися. Але увагу він привертає, а також спонукає заглянути в ваш магазин.
Листівки та плакати
Надрукуйте листівки з вигідною пропозицією. Пропозиція повинна бути дійсно вигідною. І не генеруйте її за принципом – «На тобі Боже, що нам негоже!». Є інші способи позбутися неліквідного товару. Розповсюдьте листівки на зупинках транспорту або по поштових скриньках сусіднього мікрорайону. Надрукуйте рекламні плакати і регулярно вішайте їх на сусідніх автобусних зупинках.
Усна реклама
Ось, якщо ви дуже просунутий підприємець, то можете використовувати у своїй торговельній точці аудіо-рекламу. Якщо магазинчик вже дуже маленький, то перетворіть ваших продавців у продавців-консультантів, які можуть не тільки продавати або вибивати касові чеки, а ще й розповісти про товар, допомогти покупцеві вибрати.
Реклама в Інтернеті
До цієї категорії, в основному, потрапляють всілякі банери на сайтах, а також контекстна реклама, розташована на розважальних та інформаційних ресурсах вашого регіону. Інтернетом користуються все більше людей і варто придивитися до цього напрямку. Саме тому багато успішних магазинів пропонують свої послуги за допомогою всесвітньої павутини. Необов’язково робити Інтернет-магазин, можна просто інтернет-вітрини з інформацією про товар, торгові точки і час роботи. Так само можна організувати зворотній зв’язок для підвищення якості обслуговування клієнтів.
Асортимент і ціни
Яку б красиву і ефективну рекламу ви не зробили, але вона здатна залучити в ваш магазин багато народу тільки один раз. Якщо у вашому магазині асортимент і ціни не відповідають ринку, то реклама Вам безсила допомогти. Повторно до вас ніхто не прийде. Тому не лінуйтеся і обходьте сусідні магазини регулярно на предмет моніторингу цін. Встановіть свої ціни хоч на 1 гривню, але дешевше. На жаль, більшість підприємців вважають за краще продавати дорого, ніж продавати багато. Запам’ятайте, що розбагатіли лише ті, хто навчився продавати багато.
Але якщо Ви продаєте товар, який не може бути дешевим (шуби, дороге взуття та одяг відомих ТМ, годинники та шкіряні сумки), ваше завдання розказати покупцю, що він отримує, сплативши вам значну суму: чи то імідж, увагу, якість, те, що йому більш цінне за гроші. Але це вже робота Вашого персоналу.
Прочитавши ці прості поради, кожен другий підприємець скаже – ми все це знаємо і все це робили. Швидше за все робили, але чи все і на 100%?
Що з наступного переліку у вас є:
• У вас нова та модна вивіска, яка відразу привертає увагу?
• Ваші ціни трохи кращі, ніж у сусіда, а навіть якщо ні, то Ваш товар та продавці такі, що покупець не піде порівнювати ціни в наступні магазини з фразою “я подумаю”
• Великий та різноманітний асортимент
• Наявність ексклюзивного товару
• Ваші продавці активні (знають товар напам’ять – переваги і обґрунтування ціни), вони прекрасно продають і до того ж чесні.
Висновок напрошується сам за себе. Ваша торговельна точка має бути оригінальна і не нудна.
А якщо ні? Виручка з місяця в місяць «стоїть», а ось податки і збори регулярно зростають. Сусідній магазин відбиває у вас покупців. Тепер дайте собі відповідь на питання, чи влаштовує вас таке ведення бізнесу?
В даний час створюється безліч магазинів, під які виділяються приміщення осторонь від магістральних вулиць та зупинок громадського транспорту, в провулках, в глибині кварталів, а нерідко і в підвалах. Для них, особливо в початковий період їх роботи, надзвичайно важливо засобами реклами привернути до себе увагу потенційних покупців. Без реклами ніхто в підвал не загляне.
Спеціально для нових торгових точок перерахуємо типові помилки в рекламі магазинів:
• Відсутність у магазину назви або запозичення назв у відомих фірм
• Відсутність заходів з позиціонування
• Відсутність зовнішньої реклами
• Відсутність реклами всередині магазину
• Недбале оформлення вітрин
• Недалекоглядна цінова і асортиментна політика
Але поступово все це можна виправити, якщо скласти план та найняти спеціалістів у цій сфері. Мета реклами — залучити клієнтів, так би мовити запросити їх до вас. Але реклама – не чарівник, без клопіткої роботи клієнти, на жаль, будуть одноразові. А перетворити їх на постійних — це дуже цікава гра, так ще й з очікуваним прибутком. Якщо Ви б хотіли, щоб ми підготували матеріал з інших тем, пишіть нам на пошту. Теми, які наберуть найбільшу кількість голосів, ми спробуємо висвітлити.
І остання порада — завжди винаймайте професіоналів для всього: розробки дизайну вашого магазину, рекламних матеріалів для продукції. Напевно це звучить банально, але переробляти також коштує гроші, а втрачений час вам навряд чи хто компенсує.
З повагою,
директор РА “Компанія Арбалет”
Шутяк Володимир Олександрович