З українських доріг зникне зовнішня реклама

Народний депутат Антон Яценко пропонує прибрати зовнішню рекламу з українських доріг. Відповідний законопроект № 2182а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення зовнішньої реклами на автомобільних дорогах загального користування, а також на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів» зареєстрований у Верховній Раді 31 травня 2013. Згідно з текстом документа, пропонується внести зміни до закону «Про рекламу», якими заборонити розміщення засобів зовнішньої реклами: на тротуарах, велосипедних і пішохідних доріжках, а також на алеях; в населених пунктах на висоті менш ніж 5 м від поверхні дорожнього покриття; поза населених пунктів на відстані менше 10 м від краю проїжджої частини.

Крім того, пропонується заборонити розміщення реклами в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування; над проїжджою частиною автодоріг загального користування та доріг населених пунктів; на роздільних смугах автодоріг загального користування; на поверхнях і опорах дорожніх знаків, освітлення, штучних споруд; в зоні транспортних розв’язок, мостів, шляхопроводів, у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод. У той же час пропонується вилучити ст. 38 закону «Про автомобільні дороги», яка, зокрема, говорить: розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог законів та інших нормативно-правових актів за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами або їх власниками та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, він спрямований на вдосконалення нормативно-правового регулювання у сфері зовнішньої реклами, підвищення безпеки дорожнього руху, приведення законодавства у відповідність до вимог, що діють у країнах-членах Європейського Союзу. Реалізація зазначеного проекту закону не потребує додаткових матеріальних та фінансових витратах з державного бюджету України. Його прийняття дозволить підвищити рівень безпеки дорожнього руху», – наголошується в записці.

Джерело: www.rup.com.ua